- Dit onderwerp bevat 5 reacties, 3 stemmen, en is laatst geüpdatet op 24 november 2024 at 15:26 door roelm.
-
AuteurBerichten
-
-
13 februari 2022 om 17:04 #17534JanDeelnemer
Hallo,
Ik heb 1 jaar geleden een smeedoven gemaakt heel simpel van 3cm vuurvaste stenen 1750°C, maar nu wil ik hem verbeteren (nieuwe bouwen).
Omdat ik het idee heb dat ik heel lang moet stoken voor mijn oven op temperatuur is.
Dit denk ik omdat ik op internet iedereen met
KERAMISCH ISOLATIEDEKEN ZIE WERKEN.
Ik dacht zelf keramisch isolatie buiten om en binnen in de stenenZouden jullie mij hier in kunnen adviseren wat ik het best kan doen
-
14 februari 2022 om 12:07 #17535SnowfallDeelnemer
Hoi jan,
heb je mischien foto’s van je smeedoven? dat helpt andere hier een hoop om je te helpen.
tevens heb je niet verplicht een isolatie deken nodig. dit word alleen wel meestal gebruikt voor ovens die ronde, gladde vormen hebben.
mischien dat je niet genoeg gas door laat stromen of je hebt geen deurtjes om de warmte te behouden in je oven. -
14 februari 2022 om 14:18 #17536
-
18 februari 2022 om 21:11 #17538SnowfallDeelnemer
Hoi jan,
Ik zie een beetje wat je probleem is, je hebt 2 branders op een zeer kleine oven. Nou is dat niet zozeer een probleem behalve dat je branders dicht bij de opening zitten, hierdoor word het grootste deel van de hitte naar buiten geblazen in plaats van vast te worden gehouden.
Als je je oven wat verlengd dat de branders vooral in het midden zitten en bij opstarten de opening vernauwd zal het opwarmen een stuk sneller gaan.
Veel geluk verder! Ziet er beter uit dan wat ik kan doen 😀
-
19 februari 2022 om 12:51 #17540JanDeelnemer
Hoi snowfall,
Het is idd een hele goeie wat jij zegt.
Ik ben toch van plan om een nieuwe te bouwen met dikkeren stenen want alle stenen zijn gebroken door de spanning en warmte 😂.En zo knap zit deze niet in elkaar hoor is maar een prototype
- Deze reactie is gewijzigd 2 jaren, 11 maanden geleden door Jan.
- Deze reactie is gewijzigd 2 jaren, 11 maanden geleden door Jan.
Bijlagen:
Je moet inloggen om bijgevoegde betanden te bekijken. -
24 november 2024 om 15:26 #17596roelmDeelnemer
Hier komt ook een “Nieuwe” kachel. NU zitten daar twee krachtstroommotoren op die ik ga vervangen door 1 fase. Heb dus twee motoren over voor de liefhebber. Eentje die is geïntegreerd met een aanjager, eentje is losse motor voor rookgasafvoer. 0.37KW, 1350 rpm.
- Deze reactie is gewijzigd 2 maanden geleden door roelm.
Bijlagen:
Je moet inloggen om bijgevoegde betanden te bekijken.
-
-
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.