Richard: even voorstellen

Weergave van 5 reactie threads
  • Auteur
    Berichten
    • #9629
      richardkrak
      Deelnemer

      Hallo allemaal,

      Ik ben Richard en ik ben 25 jaar. Ik heb altijd al een fascinatie gehad met smeden. Ik heb alleen nooit durven hopen dat het mogelijk was hier tegenwoordig nog een beroep van te maken. Totdat ik een paar weken terug eens ging rondkijken of er mogelijkheden zijn.
      Ik heb nu 22 maart een kennismaking dag met smeden van waaruit ik verder hoop te gaan en hier mijn beroep van te maken. Ik had zelf bedacht dat het handig is een aantal cursussen te volgen en daarna lekker zelf aan de slag te gaan om de basisbeginselen onder de knie te krijgen.
      In ieder geval een stap per keer en de rest komt later wel. Maar weten jullie hier misschien of het ook nog gebruikelijk is dat leerling-smeden worden aangenomen of komt dat praktisch niet voor?

    • #9630
      prikkebeen
      Deelnemer

      Hallo Richard,

      welkom op dit forum en heel veel smeedplezier gewenst!
      Je zegt dat je 22 maart een kennismakingsdag hebt. Waar is dat? Daar ben ik zelf wel nieuwsgierig naar.
      En ik weet niet waar je woont, maar 23 maart is in het openluchtmuseum De Locht (www.delocht.nl) de jaarlijkse smedendag waar heel wat smeden aanwezig en bezig zullen zijn.

      Daarnaast zijn er nog een aantal opleidingen te volgen, maar ook daarvoor is het handig om te weten waar je thuisbasis is.

      Zet tot slot zeker zondag 1 juni in je agenda. Dan is in Roggel de Hamerslagdag die zijn basis heeft in deze site/het forum. Ook hier komen heel wat smeden bij elkaar om hun kunnen te laten zien aan elkaar en aan de vele geinteresseerde bezoekers. Hier kun je veel vragen en leren, nog buiten het genieten van de geweldige sfeer.

    • #9631
      richardkrak
      Deelnemer

      Hallo Prikkebeen,

      Dat is van de NGK op de Bataviawerf. Ik woon op dit moment in Friesland vlakbij Leeuwarden, maar volgend jaar verhuis ik naar omgeving Den Bosch.
      De smedendag klinkt erg leuk! Misschien combineer ik het met de workshop. Ben jijzelf daar dan ook aan het smeden?
      Ik zal 1 juni meteen in de agenda zetten en ik hoop dat je nog tips hebt. Ik zit zelf nu voornamelijk naar de NGK workshops te kijken, maar elk advies is uiteraard welkom.

    • #9632
      prikkebeen
      Deelnemer

      Ik ben zelf inderdaad ook in De Locht aanwezig.
      Als je meer smeedactiviteiten wilt zien kun je natuurlijk altijd in de agenda hier kijken (geef ‘m per pagina wel even tijd om de activiteiten te laden).
      Verder is er natuurlijk ook nog het Ambachtelijke Smedersgilde Belgie (www.smedersgilde.be). Die website (en fb-pagina) beheer ik (dus even onbeschaamd reclame maken 🙂 ) en daar staat ook een uitgebreide agenda op. Dat is dezelfde agenda die hier staat maar iets anders van opzet.

      Wat ik je wel alvast kan aanraden zijn de Nielse Smeedfeesten op 12 t/m 14 september in het Belgische Niel a/d Rupel (bij Antwerpen). Hier zijn ieder jaar toch wel een 40 -50 smeden aanwezig, ook vanuit het buitenland (afgelopen jaar zelfs drie Australiërs en wat Nederlanders :D)

    • #9633
      prikkebeen
      Deelnemer

      Ik zie net dat onder aan de pagina hier ook een beknopte smeedagenda staat (datum en activiteit). Als je iets ziet wat je leuk lijkt kun je altijd in de uitgebreide agenda kijken voor meer informatie.

    • #9643
      richardkrak
      Deelnemer

      Super bedankt voor alle info! Kijk erg uit naar zaterdag en ga ook proberen in De Locht aanwezig te zijn. Kijken of ik dat kan combineren om wat reistijd te besparen. 🙂

Weergave van 5 reactie threads
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.