Ik zou ook geen slapende honden wakker gaan maken.
Zelf woon ik ook in een rijtjeshuis met achter buren en op de kop ook nog een flat.
Op hoogtijdagen heb ik bijna elke dag wel het vuur aan en ik stook ook met vetkolen, heb ooit één keer een opmerking gekregen.
Ik woonde hier nog niet zolang en een paar huizen verderop roken ze weleens een geur die ze niet konden thuisbrengen. Ze dachten eigenlijk dat ik wiet aan het kweken was!
Toen ze hoorden dat ik geen wietteler was maar dat ik smeedwerk maakte waren ze opgelucht en tevens dolenthousiast en vertelde de al wat oudere man dat hij dat vroeger op school ook had geleerd. Mijn buurman is laatst nog komen kijken toen ik aan het smeden was en daar doe ik dan ook wel eens een laskarweitje voor.
Ik heb wel een behoorlijke afzuiging aangesloten die de rook met kracht uit mijn schoorsteen stuwt, ik denk dat dat ook een hoop scheelt.
Ook houd ik rekening met het opstoken door de vlam die ontstaat niet te verstikken maar deze juist zijn gang te laten gaan. Zodoende wordt er al heel wat door die vlam opgebrand.
En als je de eerste keer uitsluitend met verse vetkolen stookt heb je ook weer meer rook, de volgende keer begin je met aansteken met cokes, geeft weer minder rook.
Kortom aanleggen en onderhouden van je smidsvuur een discipline op zich waar je een hele uitleg over kunt geven. En niet te vergeten het stoken van futurex i.p.v. vetkolen, futurex geeft ook weer minder rook maar zijn moeilijker aan te steken en bakken niet aan mekaar.